Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Portræt. Indridset Trampedach 1997 Pays Basque, Sare. Olie på lærred. 53×42.
Udstillet: Art Copenhagen, 1999. Proveniens: Galerie Provence, Aalborg.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016