Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Optrukne joller på en strandbred. Sign. Carl Locher. Olie på 40,5×55.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 627, 1996 nr. 323.
Krakeleringer samt enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning og let opstramning. Lille sømhul i nedre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022
21 bud