Kina tæppe, enkelt design med træ i potte og hængende lamper på beige bund. 20. årh.s anden halvdel. 368×270.
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 18. september. please note: No preview saturday 18th september.
Slidte frynser. Ene hjørne med slitage(delvis synlig grundvæv). Fremstår med mindre flane og delvis slitage ved ene kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021