2132/​278

Otte strøbøsser af sølv. Vægt ca. 1110 g. 20 årh. H. 11–20 cm. (8)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.400 DKK  

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK