1433/​672

Antonio Citterio

“Metropolitan”. Standerlampe med stand af aluminium, to firkantede skærme af h.h.v. opal og matglas. Model F2 Square. Udført hos Flos. H. 160.

Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 12. august 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK