2004/248
Et par japanske vaser af porcelæn, pæreformet korpus med bølget kant, dekorerede i farver med figurscenerier og landskaber i felter, på en grund af blomster og fugle. 20. årh. H. 45. (2)
Større og mindre kanthak. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag