2102/257
Brødkurv af gulmalet metal, bådformet på firpasfod med to hanke i siden. England, 19. årh. L. 31 cm. H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag