2120/145
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
En sejlbåd ud for en kyst ved solnedgang. Sign. Vilh.Arnesen. Olie på lærred. 28×44.
Minimale krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag