2043/766
Ubekendt design
Et par “safari” stole med stel af bøg. Sæde, ryg, armlæn og stropper af patineret kernelæder. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et bag ben med revne. Skind med pletter, smuds og krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag