2043/​814

Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)

Vase af stentøj modelleret med lille munding. Yderside med indridsede mønstre i relief. Dekoreret med grøn og mørkebrun glasur. Sign. monogram, 21987. Kgl. P. H. 14,4.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.700 kr.

23 bud

2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.