1934/44
Barok chatol af egetræ, overskab med to låger, front med skriveklap og tre skuffer. 18. årh. H. 220. B. 103. D. 56.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag