2124/238
Margretebæger af sterlingsølv, graveret med stiliseret design. Michelsen, København, 1939. Vægt 454 g. H. 11,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med graveret dedikation i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag