2119/358
Planter's Chair af mahogni. Regulérbar ryg. Monteret med hjul. 20. årh.s begyndelse.
Proveniens: Erik Brandt
Ét hjul mangler. Skrammer og mærker. Hynder medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag