Eva Sørensen (f. Herning 1940, d. 2019, Italien/Næstved/Herning,1961-)
Uden titel, 66. Objekt i to dele. Sign. Eva S. Keramik. Udført hos Kähler. H. 13. B. 19. To medfølgende kataloger, ét med dedikation. (3)
Patina, små chip samt “indvendig” forhøjning med reparation.