11947/​118
Lysekrone af messing og patineret metal, seks lysarme. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 65. Diam. 55.

Be­skriv­el­se

Sælger oplyser

Brugsslitage. Topornamenter knækket.

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Ældre møbler

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag