I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
Klippeparti fra Bornholm, på havet en lille sejlbåd. Sign. J. H. Brandt 1894. Olie på lærred. 61×95.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger, primært i nederste højre hjørne. Enkelte minimale retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024