877/168
Antikt Beshir tæppe, central Asien, Turkmenien. Gentagelsesmønster med herati design. 20. årh.s begyndelse. 230×135.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag