2138/389
Kirkekrone af messing med otte lysarme og lysreflekser med motiver af Adam og Eva, top med snoede slanger. 19.-20. årh. H. 115. Diam. 80.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag