1909/585
Henri Laurens (f. Paris 1885, d. sst. 1954)
“Femme allongée au bras levé”. Sign. H. Laurens, 123/200. Litografi i farver. Lysmål 35,5×49.
Papiret er delvist let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. februar 2019
Vurdering
Hammerslag