2014/631
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Komposition. Sign. Alechinsky, 98/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×54. Uindrammet.
Revne i højre side. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud