1946/​579
Robert Jacobsen: Seks kompositioner i original mappe. Sign. Robert Jacobsen, 19/25. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 46×59. (6)

Be­skriv­el­se

Seks kompositioner i original mappe. Sign. Robert Jacobsen, 19/25. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 46×59. (6)

Original stand.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

1.550 kr.
1.500 kr.