2138/575
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
To kompositioner, 1950. Sign. Vilh. Bjerke-Petersen, 23/150 og 29/150. Litografier. Bladstørrelse 30×23. Uindrammede. (2)
Papiret er let gulnet og mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud