2432/161
Louise Ravn-Hansen (f. København 1849, d. Berlin 1909)
Kornmark ved skovkant. Sign. RH 93. Olie på lærred. 52×79.
Mindre krakeleringer. Mindre aftegninger fra blændrammen. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag