2414/​1116

Hartmann's

Diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.25 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.51 ct. To halskæder af 14 kt. guld medfølger. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Vedhæng B. 14 mm. L. inkl. øsken 24 mm. Halskæder L. 34–42 cm. (3)

Æske og certifikat nr. 33379 fra Hartmann's medfølger. Anslået forsikringsværdi DKK 32.600,-

Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Den længste af halskæderne fremstår med defekt lås. Vedhænget er stemplet 0.77 ct. men ifølge certifkat er den samlede carat vægt 0.76 ct.

Smykker og Fashion, 3. april 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
5.000 DKK