2444/​1199

Chrysoprashalskæde af delvis forgyldt sterlingsølv samt chrysoprasring af sterlingsølv og 14 kt. guld prydet med cabochonslebet chrysopras. Halskæde L. 41–46 cm. Ringstr. 52. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

2354 1.000 DKK