2434/​847

Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)

Skænk af palisander, front med fire skuffer samt fire låger bag hvilke hylder og bakker. Model FA 66. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 76. B. 230. D. 50.

Litteratur: Mobilia no. 129, april 1966.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
118079 15.000 DKK
864665 14.500 DKK
998291 14.000 DKK