Albert Mertz (f. København 1920, d. Slagelse 1990)
Uden titel. Fire kompositioner. Alle sign. på bagsiden A. Mertz, maj 83, 1,2,3 og 4. Gouache på papir. Bladstørrelse 21×29,5. (4)
Proveniens: Erhvervet direkte af kunstneren.
To med huller efter tegnestifter i de fire hjørner. God original stand.
Moderne kunst og design, 21. marts 2023
12 bud