2124/182
Joan Roig y Soler (f. Barcelona 1852, d. sst. 1909)
Sydlandsk klippekyst med optrukne både. Sign. Roig Soler. Olie på lærred. 39×25,5.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag