1709/​6053

Boomerang, udskåret med kanaleringer og okkerbemaling. Det centrale australien. 20. århundredes første del. L. ca 75 cm.

Proveniens: Gammel dansk privatsamling.

Borret et monteringshul

Etnografica, 2. marts 2017

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK