1709/6053
Boomerang, udskåret med kanaleringer og okkerbemaling. Det centrale australien. 20. århundredes første del. L. ca 75 cm.
Proveniens: Gammel dansk privatsamling.
Borret et monteringshul
Etnografica, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag