2439/​173

Christian Georg Lind , efter Karel van Mander III

Portræt af Christian IV. Sign. C. G. v. Lind 1839 på bagsiden. Olie på kobberstik monteret på malepap. 15,5×18,5.

Verso betegnet: Illumineret med Oliefarver efter Carl von Mandern af C. G. v. Lind ANNO 1839.

Enkelte minimale afskalninger og minimale krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?