Stephen Gilbert (f. Fife, Skotland 1910, d. Frome, England 2007)
Uden titel. Tre kompositioner. Usign. Tusch på papir. Bladstørrelser hver 20,5×13. Uindrammet. (3)
Proveniens: Galleri Præstegaarden, Dannemare. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Håndteringsmærker og ujævnheder langs kanterne.
Moderne kunst og design, 3. september 2024