2423/234
Samling flakoner og skål af glas med monteringer af sølv og pletsølv samt rektangulært skrin med jugend design på låg. Derudover italiensk dekorativ overflødighedshorn. Alessandro Magrino. 20. årh. H. 5–8,5 cm. Diam. skål 17,5 cm. L. horn ca. 15 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre flakoner uden låg, større flakon med skade i glas samt halsrand. Skål med gravering på rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag