2050/8729
Russisk Ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj omgivet af Gudsmoderen, helgener m.fl. Tempera på træpanel monteret med haloer af ciseleret messing. 18. årh. 27,5×31,5.
krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag