2050/​8729

Russisk Ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj omgivet af Gudsmoderen, helgener m.fl. Tempera på træpanel monteret med haloer af ciseleret messing. 18. årh. 27,5×31,5.

krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag