2104/1040
Seguso Vetri D'arte, tilskrevet
Lysekrone af klart glas og messing med tre blus. Antageligt udført hos Seguso Vetri D'arte, Murano, 20. årh.s midte. H. 105. L. 75. D. 42.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. En skål med uoriginal skrue i bunden. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag