2104/​1040

Seguso Vetri D'arte, tilskrevet

Lysekrone af klart glas og messing med tre blus. Antageligt udført hos Seguso Vetri D'arte, Murano, 20. årh.s midte. H. 105. L. 75. D. 42.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugsslitage. En skål med uoriginal skrue i bunden. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag