2431/24
Par væglamper af forgyldt træ i form af vaser, rigt udskåret med blomster og rocailler. Louis XVI form. 19. årh. H. eksl. fatning 38. B. 26. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Reparationer. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering