Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Bordlampe af lertøj, dekoreret med blållig glasur med lyse nistre. Sign. Nils, HAK. Udført hos Kähler. H. eksl. fatning 26,5.
Almindelig brugsslitage. Top med reparation. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
867081 | ||
178112 |