Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Organisk form. Sign. Bille. Bronze. H. 12,5. L. 49. D. 25.
Sokkel af sort skifer medfølger.
Original stand med nogle generelle pletter og mindre ridser/håndteringsmærker/patinering. Grønlig patineret især på den ene side, sandsynligvis på grund af udsættelse for fugt/stænk.
CoBrA, 5. december 2023