1804/746
Ørskov & Co.
Cylindrisk papirkurv beklædt med hhv. naturfarvet kanvas og patineret kernelæder. Udført og stemplet hos Ørskov & Co., Copenhagen. H. 30,5. Diam. 27.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Indvendige del af bundens nederste kant er gået løs i siderne.
Moderne kunst og design, 23. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud