2121/94
Johan Lauritz Frederiksen (f. 1857, d. 1930)
Parti fra Kildekærgaarden. Sign. Lauritz Frederiksen, Røsnæs, juni 1921. Olie på lærred. 42×61.
Mindre ujævnheder i lærredet.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag