2445/1159
Ametystring af 14 kt. guld prydet med facetslebet ametyst. Vægt ca. 11 g. B. 20 mm. Str. 52.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Fremstår med nogle ridser på ringskinne.
Vurdering
17 bud
1169636 | ||
961709 | ||
844225 (Autobud) | ||
961709 | ||
844225 (Autobud) | ||
1054264 | ||
844225 | ||
898252 (Autobud) | ||
844225 | ||
898252 | ||
1088246 | ||
999018 | ||
1088246 | ||
999018 | ||
898252 | ||
289740 | ||
1088246 |