1948/236
Et par franske Napoleon III kandelabre af forgyldt og patineret bronze, støbte med stiliserede blade og blomster, rillet konisk stamme; hver til tre lys. 19. årh. H. 30 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud