1949/8529
To russiske ikoner;. Skt. Alexander. Tempera på træpanel. Ca. 1900. 31×18. Samt Skt. Seraphim, tempera på træpanel monteret punslet og drevet messing oklad. Ca. 1900. 18×14.5. (2).
31×18: Mindre krakeleringer. Slidt overflade. 18×14.5: Ridser og mærker.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud