2103/717
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Figurgruppe af blanc de chine modelleret i form af moder og barn. Sign. Kai Nielsen. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 31.
Brugspatina, herunder mindre mærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud