1417/1681
Engelsk saucekande af sterlingsølv. Mester Suckling Ltd., Birmingham. Vægt ca. 101 gr. H. 8,5. Samt fire glasbakker af slebet glas, kant af sterlingsølv, prydet med perlestaf. Mester Frank M. Whiting & Co. Diam. 9,5. 20. årh. (5)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud