12109/​277

Thorkild Olsen (f. Glumsø 1890, d. 1973)

Skål af porcelæn, dekoreret med lys grålig krakelé glasur, motiv med frugter i farver og guld. Sign. monogram. Kgl.P nr. 257/2578. 2. sort. 28×28.

Intet at bemærke. 2. sort.

Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag