Harry Kluge (f. København 1879, d. sst. 1963)
Marine med skibe, der sejler gennem tågen. Sign. Harry Kluge 1924. Olie på lærred. 82×57.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for rensning og opstramning.