Mark Tobey (f. Centerville, Wisconsin, USA 1890, d. Basel, Schweiz 1976)
Uden titel. Betegnet Tobey 50. Akvarel og tempera på papir. Bladstørrelse 23×18. Certifikat medfølger.
Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Hr. Achim Moeller fra The Mark Tobey Project LLC har bekræftet ægtheden. Værket er registreret i The Mark Tobey Archive som MT [337–08-20–21]. Et certifikat vil medfølge.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021