12124/5
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Askebæger af stentøj modelleret med vertikalt mønster i relief, dekoreret med grøn glasur. Sign. monogram 45. Diam. 17.
Almindelig brugspatina. Undersiden med ujævnheder samt enkelte afslag.
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud