12022/172
Morter og pistil af messingmalm. 19. årh. H. 9 cm. Diam. 12,5 cm. Pistil L. 20,5 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|