2008/618
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
“Mobiles de Calder”. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 65×45.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag